Elementy naszych ogrodów

Oczka Wodne

Mała architektura taka jak oczka wodne i sadzawki często wiąże się z doborem różnych komponentów oraz z doborem różnego typu gatunków roślin. Warto jest powierzyć to zadanie architektom ponieważ czyha tu wiele niespodzianek związanych zarówno z doborem roślinności jak i z przepływem wody czy z samym usytuowaniem takiego punktu na działce

Kostka Brukowa

Bardzo często decydujemy się na utwardzenie naszego podjazdu czy ścieżek ogrodowy kostką brukową. W tym temacie również nieoceniona staje się pomoc architekta który przeprowadzi nas przez temat doboru odpowiedniej kostki brukowej. Pomożemy zarówno przy doborze kształtu jak i kolorystyki. Stworzymy projekty wzorów i rozplanujemy na projektach rozprowadzenie kostki po ogrodzie. Podpowiemy jak kostka w danym przypadku pasuje do budynku i jego otoczenia.

Kominki i Grille

Jedną z najciekawszych propozycji w naszej ofercie są kominki i grille ogrodowe, są to unikatowe kominki niedostępne nigdzie indziej a realizacja naszych kominków jako jedyna z naszych propozycji realizowana jest na terenie całego kraju. Specjalizujemy się w grillach i kominkach ogrodowych których nie sposób znaleźć w żadnym supermarkecie czy innej firmie. Zabudowa ta wykonywana jest metodą obróbki kamienia ( piaskowca ) podczas budowy a każdy kominek wyposażany jest w żeliwne drzwiczki i uchwyty. Nasz specjalista jest jednym z największych ekspertów z tej dziedziny w naszym kraju. Kominki stawiane są indywidualnie dla każdego klienta według potrzeb z piecami chlebowymi lub bez oraz dostosowane wielkością do zabudowy istniejącej i wymogów klienta

Ogrodowa Altana

Altana jest to miejsce wypoczynku i relaksu. Często lokalizujemy ją obok ogrodowego kominka czy grilla i wyposażamy w stoły i ławeczki. Altana staje się miejscem w którym możemy się schronić zarówno przed deszczem jak i nadmiarem słońca nie rezygnując z przesiadywania w ogrodzie. Altany najczęściej projektujemy w takich miejsca w ogrodzie z których mamy najlepszy punkt widokowy czy to na bawiące się w ogrodzie dzieci czy na ustawione nieopodal mini wodospady oczka wodne czy sadzawki. Cały problem z doborem odpowiedniego miejsca i zaprojektowaniem altany w taki sposób żeby najlepiej pasowała do naszego ogrodu czy domy rozwiązujemy w naszych projektach.

Prace Ogrodowe

Zajmujemy się kompleksową opieką ogrodów oraz pracami związanymi z utrzymaniem i pielęgnacją ogrodu. Zakładamy trawniki od podstaw, przycinany żywopłoty i przeprowadzamy coroczne przycinanie krzewów ozdobnych, układamy kostkę brukową oraz poprawiamy i czyścimy już istniejącą, budujemy mała architekturę ogrodową - domki, schody, tarasy pergole i inne. Nasi ogrodnicy zapobiegają chorobę roślin i trawy stosując odpowiednie zabiegi dostosowane do objawów.

Zakładanie trawników

Zakładamy trawniki od podstaw zarówno w nowych obiektach jak i na miejscu starych trawników. Często wieloletni zaniedbany trawnik wymaga kilku zabiegów pielęgnacyjnych jak wertykulacja opryski czy nawożenie jednak są sytuacje kiedy niewiele da się zrobić i klient decyduje się na założenie nowego trawnika w miejscu starego.

Przycinanie drzew

Zajmujemy się kompleksową opieką drzew przycinaniem oraz całkowitym ich ścinaniem. Żeby wyciąć drzewo trzeba uzyskać stosowne zezwolenie dlatego klienci często decydują się na przycięcie jego gałęzi ponieważ gałęzie te mogą grozić odłamaniem lub po prostu zbytnio zacieniają ogród klienta. Do wycinki drzew stosujemy dwie techniki alpinistyczną oraz za pomocą podnośnika. Często zdarza się jednak że lokalizacja drzewa nie pozwala na podjechanie podnośnikiem i drzewo wymaga podejścia alpinistycznego

Szopa Ogrodowa

Narzędzia ogrodowe są nieodłącznym elementem do pielęgnacji każdego ogrodu. Ogrody często wymagają pracy i dbania o ich elementy. Wszystkie te narzędzia trzeba gdzieś pomieścić i tym właśnie miejscem jest szopa ogrodowa. Jest to budynek gospodarczy najczęściej projektowany na potrzeby danego ogrodu. Sama konstrukcja zwykle lekka najczęściej drewniana otwory okienne i drzwiowe przemyślane i indywidualnie dostosowane do konkretnego terenu i trzymanego w niej sprzętu. Jeśli chcemy żeby w naszym ogrodzie wszystkie elementy współgrały ze sobą według jednolitej koncepcji projekt szopy ogrodowej jej usytuowanie i elewacje również pozostawmy w gestii architekta.